RU |  UA
Тотал Дизайн
Інформація
Статті
 
Тотал Дизайн
Стилі в дизайні інтер'єрів
У дизайні інтер'єру, як і взагалі в мистецтві, існ...
Детальніше...
 
 
Тотал Дизайн
Фен шуй в інтер'єрі
Термін "фен-шуй" перекладається як наука...
Детальніше...
 
 
Тотал Дизайн
Колір і світло в інтер'єрі
Без світла немає кольору. Світло впливає на сприйн...
Детальніше...
 

Усі статті
Лічильник



Rambler's Top100

Фен шуй в інтер'єрі

Термін "фен-шуй" перекладається як наука про енергію вітру і води, і, відповідно до неї, сторіччями створювався стародавній китайський спосіб життя в гармонії з енергіями живої землі. Це своєрідне мистецтво залучення, використання та генерування позитивної енергії, яке складається з набору технік і знань, які можна вивчити і потім застосовувати в особистому просторі і навколишньому середовищу.

Відповідно до теорії фен-шуй, світ наповнений невидимою вібруючої енергією, званою Ци. Вона - всюди, її вплив на долю людини дуже велике. Не даремно на Сході люди стародавніх часів впевнені, що доля нерозривно пов'язана з творять і руйнують силами природи. Тому, перш ніж побудувати будинок, вони дуже уважно вивчали ландшафт, переважний напрямок вітру і напрям течії річок, а також розташування гір, озер і лісових масивів.

Стародавні китайці вважали, що в природі Ци створює ландшафти: гори і долини, річки і озера, ліси і рівнини. А Ци людини за їх уявленням - це його дух, керуючий діяльністю і визначальною індивідуальність кожного.

У різних людей Ци відрізняється якістю і кількістю. Її можна залучити і накопичити різними способами, але простого збільшення енергії людині недостатньо, він повинен жити в гармонії з енергією свого оточення. Людина, що живе в такій гармонії відчуває взаємодію своєї внутрішньої енергії з енергією природи, узгоджене їх перетікання, якусь своєрідне підживлення від навколишнього його оточення. Така гармонійна взаємодія і означає оптимальну і комфортну обстановку будинку, то, наскільки хороший фен-шуй даного місця.

Хороший фен-шуй - це у результаті достаток і щаслива доля. При правильному застосуванні він приносить успіх тим, хто оформляє свої будинки і офіси відповідно до принципів гармонії і балансу. Архітектура, будівництво, створення інтер'єрів - все це сфери застосування принципів фен-шуй для досягнення енергетичного і психологічного комфорту, і створення щасливої ​​і щасливої ​​долі. А споруди, які правильно використовують природні елементи місцевості і підключаються до її енергії, - це сприятливі місця для життя і роботи.

І, навпаки, якщо споруди не використовують природні особливості місцевості, а інтер'єри будинків не дотримуються певних принципів, більше того, знаходяться в суперечності з природною енергією, то життя і робота в таких приміщеннях, згідно теорії фен-шуй, шкідливі для духовного та фізичного стану людини.

Щоб цього не сталося, бажано на етапі розробки архітектурного проекту правильно розподілити простір: вибрати розміри приміщень, розібрати схеми водопроводу, електропроводки, тепломережі і вентиляції. І кожна окремо з цих завдань може бути предметом окремого дослідження на відповідність принципам фен-шуй, загальна ж завдання полягає в об'єднанні всіх систем життєзабезпечення та розробці житлового простору в ергономічно правильну конструкцію для зручності і комфорту його мешканців.

Розглянемо застосування принципів правильної організації житлового простору з точки зору оптимального використання енергії на прикладі вітальні, яка, як відомо, є душею будинку, її центром.

Вважається, що з точки зору залучення позитивної енергії, краща форма для вітальні - квадрат (особливо якщо вітальня знаходиться в південно-західній частині квартири) або прямокутник (якщо вітальня в східному або південно-східному секторі). Кімната повинна бути світлою і яскравою.

Якщо в будинку різнорівневі підлоги, вітальня не повинна бути вище їдальні і кухні, інакше енергія піде разом з гостями. Краще, якщо у вітальні буде два вікна, розташованих не напроти дверей і не напроти один одного. Переважно не робити на стелі балок або щаблини, вони як би символізують загрозу, що знаходиться над головою у людини, викликаючи занепокоєння. Якщо у вітальні планується камін, краще зробити його в південній або південно-західній частині кімнати - це додасть до зігріваючу дію вогню, теплоту відносин у вашому домі.
 
    

Розміщення меблів у вітальні, особливо меблів для сидіння, вимагає особливої ​​уваги. Постарайтеся поставити крісла так, щоб утворився восьмикутник або квадрат. М'які меблі краще вибрати з високими спинками, підлокітники теж бажані. У центрі м'якого куточка поставте журнальний столик із столешніцей з дерева. Скляні столешніци відносяться до стихії Води, будучи символами нестійкості.

Меблі у вітальні не повинна мати гострих кутів, грубої різьблення і орнаментів у вигляді хижих звірів, ромбів і хрестів. Вітальня не повинна бути заставлена ​​меблями, інакше це утруднить потік життєвої енергії. Колічестсво і розмір меблів повинні відповідати пропорціям кімнати.

Висвітленню теж потрібно приділити достатньо уваги. Застояну негативну енергію розжене кришталева люстра в центрі вітальні, будучи окрім цього прекрасним джерелом променистого і яскравого світла, що створює святковий настрій. Крім стельового, необхідно використовувати і місцеве освітлення. Непогано освітити південну частину кімнати за допомогою бра або настільної лампи. Лампа на півдні приверне у ваш будинок успіх.

Дзеркала варто повісити уздовж довгої стіни, в них не повинні відбиватися двері і темні кути. Для корекції темних і гострих кутів краще використовувати рослини. Виявляється, кохані нашими бабусями традесканції, або "бабині плітки", убережуть вас від зовнішніх небажаних вторгнень, збережуть спокій в будинку. А ось рослини, що стоять на сході вітальні, принесуть вам підвищення доходів.

Прикрасою вітальнею послужать і аксесуари з перламутру, які принесуть у ваш будинок енергію зростання, благополуччя і процвітання. Не дарма в Китаї традиційно люблять меблі, оброблену перламутром.

Неправильно думати, що наші предки, на відміну від китайців, абсолютно довільно зводили і облаштовували житло. Слов'янами теж з давніх часів застосовувалися прфінціпи, що мають схожість з фен-шуй. Але ці знання зараз майже забуті і не використовуються. Так, храми будували у визначеному місці і закладали перший камінь не в будь-який день. А ліс для споруд рубали з урахуванням місячного календаря, пори року і властивостей деревини.

Правильно розташувати храм і житлові будинки по сторонах світу, використовуючи рельєф місцевості, напрям вітру і течії річки, для наших предків було дуже важливо. А місце колодязя і лазні у дворі, дверей і вікон в будинку ніколи не були довільними. Різьба по дереву, широко поширена у слов'ян, теж мала своєю метою привернути в будинок успіх і відлякати "нечисту силу". Для цієї ж мети - охорони будинку - від негативної енергії використовувалися і наличники, що були своєрідною "захистом" вікон.

Все це співзвучно фен-шуй і покликане створювати і зберігати гармонію житла, а в кінцевому рахунку, і людського духу, з природою і навколишнім світом.

2008 - 2011 ® Copyright by Total Group™
Головна | Контакти | Тотал Дизайн | Оренда риштування | Мапа сайту |