Тотал ДизайнСтилі в дизайні інтер'єрівУ дизайні інтер'єру, як і взагалі в мистецтві, існ... Детальніше...
Тотал ДизайнФен шуй в інтер'єріТермін "фен-шуй" перекладається як наука... Детальніше...
Тотал ДизайнКолір і світло в інтер'єріБез світла немає кольору. Світло впливає на сприйн... Детальніше...
Усі статті
|
Колір і світло в інтер'єрі
Без світла немає кольору. Світло впливає на сприйняття кольору. У різному світі один і той же тон сприймається по-різному - стає тепліше або холодніше. Самий великий контраст відчувається між природним і штучним освітленням.
Штучне освітлення
Лампа розжарювання збільшує різкість кольору подібно до світла від свічки, посилюючи теплоту теплих тонів і зменшуючи вплив холодних тонів. З лампою розжарювання не рекомендується вибирати холодні тони - в цьому сенсі вони виглядають непривабливо. Галогенна лампа має подібне з лампою розжарювання вплив на кольори.
Лампа денного світла масово використовується в конторах і вдома - в місцях, що вимагають гарного освітлення. Лампа денного світла підсилює відчуття холоду від холодних тонів і охолоджує теплі тони. Лампи денного світла з синюватим світлом роблять зелені та сині тони більш яскравими, але червоний, помаранчевий і жовтий тони блякнуть у цьому світі. В інтер'єрі з м'якими тонами краще віддати перевагу лампу денного світла.
Природне або денне освітлення
Природне світло постійно змінюється і буває зовсім різний щонайменше 4 рази на день: на зорі, опівдні, вдень і в сутінках. Щоб додати кімнаті на північній стороні, де мало сонця і темно, відчуття тепла, при створенні її інтер'єру рекомендується використовувати теплі і світлі тони. Холодні синювато-зелені тони більше підходять для багатих сонячним світлом кімнат.
Вибираючи по карті колеровки відповідний відтінок, обов'язково враховуйте освітлення офарблює кімнати. Щоб отримати об'єктивну картину, при виборі слід розглянути тон у відповідному освітленні. Для цього можна розглянути відтінок при світлі лампи в магазині, при денному світлі або, що ще краще, взяти зразок тону додому, для перевірки. Наприклад, вибраний при денному світлі синій тон в електричному світлі набуває зеленуватого відтінку, червоний - жовтуватий, кремові тони - сіруватий.
Що необхідно враховувати при виборі відтінку:
Найменше змінюються при різному освітленні білі і світлі тони - це самий вірний вибір. У той же час білі і пастельні тони мають особливість впливати на сприйняття інших тонів.
Меблі і інтер'єр кімнати впливають на сприйняття кольору стін, тому найбільш правильно вибирати відтінок вже в мебльованої кімнаті.
Якщо Ви віддаєте перевагу темним, насичених тонів, спершу перевірте тон, наприклад, на маленькому шматочку картону. Потім розгляньте його на тлі стіни в природному і штучному освітленні, і ви отримаєте вірне уявлення про відтінку.
Зеленувато-сірі і традиційні тони сприймаються по-різному при природному і штучному освітленні.
За допомогою певного освітлення кімнаті можна додати бажаний вид. Спальня, наприклад, придбає більш романтичний вигляд, якщо використовувати червонувату лампочку. Не рекомендується використовувати особливе освітлення у ванній кімнаті, де природний світло необхідне для ранкового туалету (макіяж, гоління).
Уникайте використання в кімнатах синюватого або зеленуватого освітлення - це сильно впливає на сприйняття відтінків в сусідніх приміщеннях.
Ступінь блиску фарби впливає на інтенсивність і глибину кольору в природному і штучному освітленні. Чим вище ступінь блиску, тим сильніше відображення світла, і тим яскравіше здається колір.
|